دوست واقعیت کیه ؟

پیشاپیش از اینکه انسان پویایی هستید و به دنبال بالا بردن آگاهی خودتون هستید و همچنین از اینکه ما رو شایسته میدونید تا مقاله هامون رو مطالعه کنید، از صمیم قلب از شما کمال تشکر و قدر‌دانی را دارم.
این مقاله را با یک بیت شعر از سعدی شروع می کنم.
تو اول بگو با کیان زیستی پس‌آنگه بگویم‌ که تو کیستی
متأسفانه در دنیای امروز، بسیاری از ارزش های عوض شده اند و انسانی که خواستار حفظ ارزش های حقیقی مانند عشق و انسانیت باشد، رنج های زیادی را باید متحمل شود؛البته نا گفته نماند رنجی که در انتها تبدیل به گنج می شود و حقیقا شخصی که عشق و خلوص را بشناسد، رنج برایش تبدیل به والاترین لذت خواهد شد.
مانند کشاورزی که تمامی سال رنج کاشت و برداشت را با عشف جان می‌خرد و در طول سال علاوه بر محصول، عشق و سرزندگی را نیز برداشت می کند.
امروز انسان هایی که ارزش های حقیقی را در خود شناخته اند و برای حفظ آنها می کوشند، بسیار انگشت شمارند و بدون شک در این جامعه، انسان های تنهایی خواهند بود.
قدر زر زرگر شناسد، قدر گوهر گوهری
این افراد، به احتمال زیاد بار ها و بار ها به خود شک می کنند و نفسشان از دری دیگر وارد شده و به آنها گوشزد می کند : نکند تو مشکلی داری که تا این حد تنهایی و تا این حد از جامعه و دیگران فراری هستی! نکند عمری را بر باد دهی و طعم خوش گذرانی ها و بی بند و باری های بی حد و مرز را نچشی و روزی حسرت آنها را بر دلت بر جای بگذاری.
اگر شما هم از دسته انسان های آگاه، انگشت شمار و تنها هستید، باید به شما بگویم که شما تنها نیستید. زیرا به گوهری در خویش دست یافته اید که با هیچ چیزی قابل تعویض نیست و برایتان کافیست.
البته تنهایی صرفا همیشه به این معنا نیست که شما دوستان نداشته باشید.می توانید دوستان زیادی داشته باشید اما هیچکس حرف هایتان را خالصانه گوش ندهد و از خلوصتان سوء برداشت شده و مورد قضاوت قرار گیرید.در این شرایط بسیاری از افراد به جای آنکه از دیگران انتظار رشد داشته باشند، بلعکس خود را مورد نقد قرار داده خود و کوچک می کنند تا اندازه ی دیگران شوند و به واسطه ی این کوچک کردن خود، پا بر روی گوهروجود پاک و مقدس خود می گذارند.
برادرانه به شما می گویم : خود را کوچک نکنید. شما خودتان به تنهایی برای خودتان کافی هستید. در آگاهیتان تنها باشید و در برابر اشخاصی که حرف هایتان را درک نمی کنند و سطح آگاهیشان با شما تفاوت دارد، سکوت کنید. سعی نکنید به زوور به دیگران اگاهی ببخشید؛ تا زمانی که شخصی صادقانه و خالصانه خودش از شما درخواست کند.
شما با توجه به اگاهی ای که تا امروز بدست آورده اید، در برابر خودتان مسئول هستید و تا زمانی که آگاهانه بر خلاف آگاهیتان گام بردارید، احساس رضایت درونی نخواهید داشت. برای مثال : شما در جمع هایی حضور پیدا می کنید که افراد حاضر در آن جمع به خاطر اختلاف سطح آگاهیشان، شما را مورد و تمسخر قرار می دهند و یا با کلامشان شما را پایین کشیده و تخریب می کنند.
شاید انسان خوش قلبی هستید و برای آنکه برای دوستانتان ارزش و احترام قائلید و دوستشان دارید،رسم معرفت و رفاقت نمی دانید تا از آنها دوری کنید. اما فراموش نکنید یک دوست حقیقی شما را بالا کشیده و سبب رشد شما می شود. آینه ای می شود تا شما خود را در آن ببینید، نه آینه ای که آنقدر گرد و غبار دارد که نه تنها خود را در آن نمی بینید، بلکه با نگاه به آن، از خود دورتر و دورتر می شوید.

آن ندایی که تو را بالا کشید آن ندا می دان که از یزدان رسید
آن ندایی که تو را پست آورد بانگ‌ گرگی دان‌ که او مردم درد
«مولانا»

بدون شک انسان ها هر یک قطره ای از وجود خداوندند و مقدس هستند. اما برخی خود را یافته اند و ارزش خود را می دانند و کسی که ارزش خود را بداند ارزش دیگری را نیز می داند و عده ای هم هستند که خویشتن خود را نیافته و مایل به یافتن آن نیستند. بنابراین کسی که جایگاه والای خود را نداند، جایگاه والای دیگران را نیز نخواهد دانست …
در انتخاب دوست دقت کنید…
داشتن یک دوست با دلی بیدار بهتر از داشتن هزاران دوستِ دل مرده می باشد.
عشق آن زنده گزین کو باقی است کز شراب جان فزایش ساقی است.
در انتها باید بگویم مرده دلانی هستند که در جستجوی بیداری و سزاوار عشق هستند. مرده دلانی هستند که خواستار دل مرده ماندنند.
گوهر دل را مزن بر سنگ هر ناقابلی
صبر کن پیدا شود گوهر شناس قابلی
 
 
Cover

محصوال پیشنهادی

اگر مایل به دریافت آگاهی برای خلق یک آینده ی در لحظه ی حال جدید به جای پیش بینی آن هستید، پکیج آموزشی کلام را به شما پیشنهاد می دهیم. محتوا : کلیپ انیمیشنی صدا گذار : علی سعادت قیمت : 20 هزار تومان مدت زمان : 14 دقیقه
ورود به صفحه محصول ...دیگر مقاله ها