ملت عشق


نام کتاب : ملت عشق
نویسنده : الیف شافاک
مترجم : ارسلان فصیحی
شرح مختصر : کتاب ملت عشق شرح کامل ديدار شمس و مولانا از زبان خودشان و اطرافيان با جزئیات کامل و اتفاق‌های پیرامونشان می‌باشد. اين کتاب وحدت و یگانگی همه‌ی انسان‌ها را با ملتی به نام عشق به تصویر‌ مي‌کشد و تمام و کمال، تمامی مجهولات ما را راجع به ادیان که مدتهاست با آنها درگیر هستیم و هیچ جوابی برای آنها پیدا نمی‌کنیم در قلب داستانهایش پاسخ می‌دهد، شما به پاسخ بسیاری از سوالات خود راجع به پروردگار و کائنات و جهان هستی خواهید رسید.
این کتاب به صورت رمانی بسیار جذاب و تاثیرگذار می‌باشد به همین علت خواننده‌ی خود را نه تنها خسته نمی‌کند بلکه بیشتر و بیشتر در خود فرو می‌برد و در قلب خود 40 قاعده‌ی شمس تبریزی را جای داده است.
شمس تبریزی یکی از بزرگترین و حیرت انگیزترین انسان‌های تاریخ می‌باشد که عاشق سیاحت بوده است.
کتاب به زبان امروزی نوشته شده و بهتر قابل فهم می‌باشد.
اگر به مولانا و شعرهایش علاقه‌مند هستید این کتاب تکمیل کننده‌ی آگاهی شما نسبت به اشعار این شاعر که خود را خاموش می‌نامد، می باشد.
فرقی ندارد چه دین و مذهبی داشته باشید یا از کدام نقطه‌ی دنیا باشید، کتاب ملت عشق با زبان فراموش شده‌ی همه‌ی ما یا همان زبان عشق سخن می گوید.

درباره نویسندهوی در استراسبورگ فرانسه از والدینی ترک و بریتانیایی به دنیا آمد و پس از جدایی والدین به همراه مادرش به ترکیه بازگشت.
او از دانشگاه فنی خاورمیانه در آنکارا لیسانس روابط بین‌الملل و فوق لیسانس مطالعات زنان و دکتری علوم سیاسی گرفت. او در هنگام تحصیل در دوره فوق‌لیسانس، اولین کتاب داستانش را در سال ۱۹۹۴ و در سال ۱۹۹۷ هم رمان دومش را منتشر کرد. پس از اتمام دوره دکترا به استانبول آمد و آینه‌های شهر را نوشت. شافاک در سال‌های ۲۰۰۴–۲۰۰۳ با درجه‌ی استادیاری در دانشگاه میشیگان و بعد در بخش مطالعات خاور نزدیک دانشگاه آریزونا مشغول به کار شد و از ۲۰۰۵ تا ۲۰۰۹ نیز ستون‌نویس روزنامه‌ی زمان بود.
شافاک در سال ۱۹۹۸ با رمان «پنهان» برنده جایزه «رومی» که به بهترین اثر ادبیات عرفانی ترکیه تعلق می‌گیرد، شد. او نشان شوالیه را که از مدال‌های فرهنگی کشور فرانسه است دریافت کرده و بارها به فهرست نهایی و اولیه جوایز جهانی از جمله جایزه ادبیات داستانی زنان «اورنج» (بیلیز)، جایزه دستاوردهای زنان آسیایی، جایزه مهم «ایمپک دوبلین»، ادبیات داستانی مستقل بریتانیا، جایزه بین‌المللی روزنامه‌نگاری و … راه پیدا کرده‌ است.
او ۱۰ رمان به انگلیسی و فرانسوی و ترکی منتشر کرده‌است که برخی از آنها هم به فارسی ترجمه شده‌است، از جمله: آینه‌های شهر، شپش پالاس، ملت عشق، شرافت، مرید معمار و حرامزاده استانبول.
دانلود فایل کتاب به صورت Pdf
 
قسمت 1 تا 10
قسمت 11 تا 20
قسمت 21 تا 30
قسمت 31 تا 40
قسمت 41 تا 50
قسمت 51 تا 60
قسمت 61 تا 70
قسمت 71 تا 80
قسمت 81 تا 91
 
دانلود همه‌ی قسمت‌های فایل صوتی