خالصانه گوش کن

 
 
متأسفانه ما انسان ها به يکديگر گوش نمي دهيم؛ بلکه گوش مي دهيم به آنچه که ذهنمان مي گويد راجع به حرف هاي ديگران. و اينگونه نه تنها فرصت خدمت به اطرافيان و عزيزانمان را از دست مي دهيم، بلکه از قضاوت هاي ذهنمان رنج مي بريم، دچار سو تفاهم مي شويم و نسبت به آنها موضع گيري مي کنيم.
ذهن همواره راجع به حرف هاي ديگران گفتگو کرده و آنها را يکطرفه قضاوت مي کند.
اگر مي خواهيد به ديگران خالصانه گوش دهيد تا به آنها خدمتي کنيد، بدون هيچ فکري راجع به حرف هايشان و با ذهني خالي و سکوتي مطلق، فقط و فقط به آنها گوش دهيد. سپس درد و دل هايشان را براي هميشه فراموش کنيد.
اين هديه اي گرانبها براي ديگران و فرصتي ارزشمند براي شماست
هنگامي که به کسي گوش مي دهيد، فقط با ذهنتان گوش ندهيد؛ با تمامي جسم خود گوش بسپاريد.در حالي که گوش مي دهيد، ميدان انرژي درون بدنتان را احساس کنيد.اين کار توجه شما را از فکر کردن بيرون مي کشد و يک فضاي ساکن مي آفريند که شما را توانا مي کند تا بدون دخالت ذهن به راستي گوش فرا دهيد. به اين ترتيب شما به ديگري فضا مي دهيد؛ فضاي بودن، فضاي بودن گرانبها ترين هديه ايست که مي توانيد به کسي هديه کنيد.
بيش تر مردم به اين دليل که بخش عمده اي از توجهشان صرف فکر کردن مي شود، نمي دانند که چگونه گوش دهند.آنها توجه بيشتري به فکر کردن مي کنند تا آنچه ديگري مي گويد.
(از کتاب نيروي حال اثر اکهارت تله).
forgive

محصوال پیشنهادی

یکی از مهم ترین موانع بر سر راه اتصال به دنیای آگاهی، نبخشیدن خودمان و دیگران است. این محصول شما را برای بخشش خودتان و دیگران یاری می کند.
محتوا : کلیپ انیمیشنی
صدا گذار : مژده هاشمخانی
قیمت : 20 هزار تومان
مدت زمان : 13 دقیقه
ورود به صفحه محصول ...دیگر مقاله ها

0 0 votes
Article Rating
اشتراک
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
دیدن همه‌ی دیدگاه‌ها
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x