رهایی از گذشته

 
 

گذشته مانع از حضور در لحظه !

تا زمانی که با گذشته ی خود و اتفاقاتی که در گذشته برایتان رخ داده است و مدام در ذهنتان تکرار می شوند کامل نشوید و آن را رها نکنید(کامل شدن و رها کردن یعنی بررسی دوباره ی آن با آگاهی اکنونتان و سپس بررسی و بخشیدن آن با تمام وجود ) آنها بار ها و بار ها در ذهن شما ظاهر می شوند و شما را تحت تأثیر قرار داده و همچنین انرژی شما را از شما سلب می کنند. شاید گمان کنید که فکر نکردن به گذشته، به تنهایی کافیست. اما این گمان کاملا باطل و اشتباه است. شما زمانی حقیقتا از گذشته رها می شوید که گذشته ی شما دیگر در ذهنتان بر خلاف میل شما ظاهر نشود و شما را تحت تأثیر قرار ندهد و هنگامی که با اراده خودتان آن را مرور کردید، کاملا نسبت به آن خنثی باشید و از آن آگاهی لازم را دریافت کرده باشد. بنابر این به یاد داشته باشید رهایی از گذشته ، به معنای فکر نکردن به گذشته نیست و رهایی زمانی اتفاق خواهد افتاد که افکار حاصل از گذشته ی شما بدون هیچ تقلّایی دیگر در ذهنتان ظاهر نشوند. همچنین خاطراتی که شما با آنها کامل نشدید و نبخشیدید بار ها و بار ها ظاهر می شوند و مانع از حضور کامل شما در لحظه می شوند. اما اصلا نگران نباشید، به زوودی راهکارهایی رو به شما ارائه خواهیم داد که شما را در رهایی از گذشته یاری می کنند.3 مرحله برای رهایی از گذشته

از نگاه افراد اصول ها و سنت های مختلف راه های مختلفی برای رهایی از گذشته وجود داره و هر یک در جایگ های خودش قابل احترام هست و همچنین برای هرشخصی ممکن است یک اصولی پاسخگو باشد. ما نیز در این مقاله راهی که خودمان از آن استفاده کردیم و برای ما کارایی داشته است به شما ارائه می دهیم.
برای رهایی از گذشته ابتدا به آگاهی احتیاج داریم و پس از کسب آگاهی لازم، ابتدا درک می کنیم که حقیقتا چرا باید از گذشته رها شویم و با کشف چرایی، ما با تمام وجود خواستار رهایی می شویم و رهایی را درست زمانی بدست می آوریم که با تمام وجود آن را بخواهیم و آماده ی دریافت آن باشیم.
اما چرا از گذشته رها شویم؟
در مقاله ی کوتاه قبلی به طور کامل توضیح داده شد که گذشته مانع از از حضور در لحظه می شود و با تکرار شدن آن در ذهنمان، بار ها و بارها انرژي ما صرف احساسات و افکار منفی ای می شوند که ما را از حرکت باز می دارند. با تحلیل رفتن انرژیمان و با پر شدن فضای وجودمان از افکار و احساسات منفی گذشته، ما چگونه قادر خواهیم بود تا در این لحظه با صرف انرژيمان بر روی آنچه که می خواهیم، آينده ی جدیدی را برای خودمان خلق کنیم؟
گذشته بار سنگینیست که ما با رها نکردن آن، همواره آن را بر دوش می کشیم و با کشیدن این بار سنگین بر دوشمان، دیگر قادر نیستیم فرصت های جدید و آنچه که با تمام وجود دوست داریم را برای خودمان برداریم.
بنابر این اگر به راستی خواستار رهایی از آن هستید، ما به طور خلاصه چند تمرین مؤثر و مهم را به شما ارائه می دهیم که با بهره گیری و تکرار آنها به راحتی می توانید.

تمرین شماره 1 _ مرحله 1 : به خاطر آوردن - کشف کردن - رها کردن

ابتدا باید هر اتفاقی که در گذشته برای شما خ داده است و دلتان شکسته است و یا احساس بدی کرده اید را به خاطر آورید و بنویسید. احتمال دارد چندین و چند اتفاق باشد پیشنهاد می کنم پله پله این کار را انجام دهید؛ مثلا روزی یک تمرین (توجه داشته باشید شاید شمابه خاطر سالها سعی در نادیده گرفتن آنها، هم اکنون در نادیده گرفتن آنها استاد شده باشید و برای به خاطر آوردن آنها دچار مشکل شوید. اما نوشتن و یستادگی کردن به شما کمک می کند تا به گذشته بازگردید و ریشه ی آنچه که حالتان را بد کرده، پیدا کنید. پس نا امید نشوید و آنقدر گذشته را به خاطر آورید تا سرانجام کشف کنید.)
نکته : هنگامی که در حال نوشتن اتفاقاتی هستید که در گذشته حالتان را بد کرده، ناگهان به نقاطی می رسید که یکبار احساس دلشکستگی و زخم در دلتان احسا می کنید و احتمالا حتی گریه می کنید؛ این نقاط یا اتفاقات درست همان اتفاقاتی هستند که نیاز به رهایی و بخشش دارند. پس به نوشتن ادامه دهید. زیرا هرچه بیشتر بنویسید راحت تر از آنها رها می شوید و به خودتان اجازه دهید گریه کنید ( نوشتن و گریه کردن یکی از قدرتمند ترین تمرین ها برای رهایی می باشد.)

تمرین شماره 2- مرحله ی 2 : بخشش و رهایی

پس از آنکه آنها را شناسایی کردید، احتملا آنها به دو بخش تقسیم می شوند، افرادی که قلبتان را شکسته اند و اتفاقاتی که باعث شدند شما احساس و افکار بدی نسبت به خودتان پیدا کنید و یا خودتان را قضاوت کنید.
مهم ترین مرحله، مرحله اول است یعنی همان کشف و شناسایی آنها؛ بعضی از اتفاقات یا افراد، مانند زخم های سطهی هستند و به راحتی درمان می شوند. یعنی با نوشتن و گریه کردن به راحتی قابل رها شدن و بخشش هستند. اما بعضی دیگر مانند زخم های عمیق هستند که نیاز به تلاش و درمان عمیق تری هستند.
زخم های سطحی که در تمرین اول درمان می شوند؛ اما برای درمان زخم های عمیق شما نیاز به یک شنوایی پاک و خالص دارید و ما دو راهکار به شما پیشنهاد می دهیم.( قبل از استفاده از این دو راهکار باید حقیقتا به خاطر خودتان، خواستار بخشش خودتان و دیگران باشید.)
1. آنها را برای شخصی آگاه که با آن راحت هستید و شما را قضاوت نمی کند و قادر به شنوایی خالص می باشد، با جزئیات کامل از صمیم قلب تعرف کنید و در انتها ابراز کنید که خودتان و دیگری را می بخشید. اگر چنین شخصی را ندارید، در محیطی باز مثل طبیعت که اطرافتان هیچ کس نباشد برای گوش کائنات همه چیز را با تمام وجود از صمیم قلب تعریف کنید و ابراز کنید که می بخشید.
(توجه : در صورتی که مایل به آگاهی از نحوه ی خالصانه گوش کردن هستید، مقاله ی خالصانه گوش کن مطالعه فرمایید.
2. به شخصی که قلب شما را شکسته است نامه ای بنویسید و بگویید که چرا قلبتان را شکسته است و همچینین ابراز کنید که او را می بخشید. برای مثال نامه را اینگونه آغاز کنید ... نامه را اینگونه آغاز کنید : ........... ( نام شخص ) عزیز من به خاطر ............. از تو رنجیده و قلبم شکسته است اما هم اکنون خواهان بخشیدن تو هستم.

تمرین 3 - مرحله ی 3 : آگاهی از تندیس درد

پس از شناخت، ابراز و رهایی از گذشته، آن هر یک از آن درد ها مانند یک تندیس می شوند که هرگاه در ذهنتان بمایان شوند، شما به خوبی آن را می شناسید و آنها دیگر نمی توانند مانند گذشته در شما درد ایجاد کنند.زیرا شما یک پرچم قرمز به تمام آنها متصل کرده اید و نسبت به آنها آگاه شده اید.
شما باید نسبت به تندیس های درد همواره آگاه بمانید تا کاملا ناپدید شوند. یعنی هربار که نمایان شدند ، فقط و فقط آن را مشاهده کنید و با تکرار مشاهده ی تندیس درد توسط نور آگاهیتان(توجهتان) ، به مرور زمان ناپدید شدن آن، آنقدر کوتاه می شود که سرانجام برای همیشه کوچک ترین اثری از آنها باقی نخواهد ماند.
پایان

سوالات

در صورتی که هرگونه سوال و یا ابهام پیرامون این مقاله داشتید، می توانید از با ما در میان بگذارید.
روش اول : گفتگوی با نویسنده ی این مقاله
برای ارتباط با نویسنده ی این مقاله در شبکه ی اجتماعی واتس آپ به شماره ی 09021217621 پیام دهید.
روش دوم : دریافت مربی گری از مربی بی نظیر ما آقای محمد رضا ترابی فرد؛ برای ارتباط با آقای ترابی فرد اینجا کلیک کنید.forgive

محصوال پیشنهادی

اگر مایل به کسب آگاهی عمیق تری برای رهایی از گذشته و بخشش دیگران هستید، ما خرید محصول بی نظیر ببخشید تا رها شوید را به شما پیشنهاد می کنیم.
محتوا : کلیپ انیمیشنی
صدا گذار : مژده هاشم خانی
قیمت : 20 هزار تومان
مدت زمان : 12 دقیقه
ورود به صفحه محصول ...دیگر مقاله ها