به سوی طبیعت وحشی

 
 
 

به سوی طبیعت وحشی


نام فیلم: به سوی طبیعت وحشی (into the wild)
کارگردان: شون پن
بازیگران: تام هنکس، امیل هرش، مارسیا گی هاردن، هال هالبروک، ویلیام هرت،جنا مالون
ژانر: درام-زندگینامه-ماجراجویی
مدت زمان: 2 ساعت و 28 دقیقه
کشور سازنده: آمریکا
سال ساخت:2007
تریلر
 
 
فیلم آمریکایی در ژانر کمدی-درام-زندگینامه به کارگردانی رابرت زمکیس محصول سال ۱۹۹۴ پارامونت پیکچرز است. فیلم برپایه‌ی رمانی به همین نام که توسط وینستون گروم در سال ۱۹۸۶ نوشته شده بود ساخته شده‌است و فیلمی در ژانر درام زندگی‌نامه‌ای به کارگردانی شون پن در سال ۲۰۰۷ می‌باشد.
این فیلم با اقتباس از کتابی به همین نام اثر جان کراکائر (Jon Krakauer) در سال ۱۹۹۶ و بر مبنای سفرهای کریستوفر مک‌کندلس (Christopher McCandless) در آمریکای شمالی و زندگی او در طبیعت وحشی آلاسکا در اوایل دهه ۹۰ میلادی ساخته شده‌است. این فیلم در هشتادمین دوره جوایز اسکار نامزد بهترین نقش مکمل و بهترین تدوین شده بود.
فیلم به سوی طبیعت وحشی از دسته فیلم های متفاوت و الهام‌بخش می باشد که پیام های بی نظیری در آن وجود دارد.
این فیلم با مخاطب خود ارتباط بسیار قدرتمندی ایجاد می کند به گونه ای که گویا نقش اصلی فیلم شما هستید و در حال جستجو و کشف حقیقت وجود خود می باشید.
اگر ابهاماتی راجع به تمدن و زندگی مدرن و یا تفاوت های زندگی در جامعه و زندگی در طبیعت را در ذهن خود سالهاست می پرورانید ، این فیلم تا حد زیادی می تواند به شما کمک کند.
یکی دیگر از ویژگی های قدرتمند این فیلم جلوه ها و موسیقی های ترکیب شده با نقش ها و صحنه های این فیلم می باشد که علاوه بر ارائه ی پیام های بی نظیر فیلم ، آن را بسیار عمیق تر و جذاب تر کرده است.
 

به سوی طبیعت وحشی

دانلود نسخه‌ی کامل دوزبانه فیلم با دو کیفیت متفاوت


کیفیت 1080 (2.7 گیگابایت)

کیفیت 720 (1.4 گیگابایت)
 
 

پیام فیلم


در این فیلم پیام های عمیقی نهفته می باشد که بسیاری از آنها غیر قابل شرح و بیان است. اما ما پیام های اصلی و قابل شرح و بیان این فیلم را برای شما به اشتراک گذاشته ایم.
جامعه و تمدن سالهاست که انسان های امروزی را از نقش های زیبای خداوند در طبیعت و زندگی طبیعی و سرزنده جدا کرده و باعث شده روحمان ،رنگ بوی تازه و رهایی بی قید و شرط طبیعت که مادر اصلی همه ی ما انسان ها می باشد از ما سلب شود .
ما طبیعت را به ساختمان ها و کاردستی انسان ها عوض کردیم ، با اینکار رهایی و سرزندگی ما که سرمنشا مهمی برای ایجاد خلاقیت در ما و همچنین کشف حقیقت وجود بی انتهایمان جای خود را به اهداف سیستمی و زندگی چهارچوبی و کلیشه ای داد.
بی وقفه فکر کردن و تفکرات بیش از حد ما انسان ها دچار اختلالی در ما شده که به واسطه ی درگیری بیش از حد ما با افکارمان چشمانمان بر روی حقیقت بسته شده و نمی توانیم حقیقت را آنگونه که دقیقا هست مشاهده کنیم.
بیش از نیمی از وجود انسان با مادر اصلی خود یعنی طبیعت به کمال می رسد و جامعه نمی تواند برای انسان ها آن را بیافریند. همچنین این کمالگرایی نسل به نسل در حال انتقال می باشد و این یکی از بزرگترین سرمشأ های سردرگمی ها ، روزمرگی ها و بیماری های جسمی و روحی امروز در جامعه می باشد.
کریستوفر از نوجوان های باهوشی بود که موفق به کشف این حقیقت شده بود که تمدن و در جامعه انسان را از خویشتن خویش جدا کرده و همچنین کشف کرده بود که وجود انسان در طبیعت به رهایی و کمال قابل توجهی می رسد. او می دانست طبیعت یکی از کلیدی ترین راز ها برای اتصال به وجود حقیقی خود و رهایی از چهارچوب های خانواده و جامعه و هرگونه باور محدود کننده ای می باشد ، بنا بر این تصمیم می گیرد تا برای همیشه به طبیعت بازگردد و از جامعه دور بماند.
اما زمانی که به آلاسکا می رود تا برای مدتی طولانی در آنها بماند ، سرانجام متوجه رازی بزرگ می شود و آن راز را در کتابش در اندازه ی بزرگی می نویسد که (خوشبختی تنها زمانی واقعیست که بتوان آن را با دیگران تقسیم کرد). شاید مادر ما طبیعت نیمی از وجود ما را به کمال و رهایی برساند ، اما نیمه ی دیگر آن توسط هم نشینی با هم نوعانمان و احساس عشق و همدلی تکمیل می شود.
در حقیقت این دو به یکدیگر وابسته هستند و هردو بخشی از جهان را تشکیل می دهند و با داشتن آنها کنار یکدیگر می توان گفت خوشبخت هستیم.
هرکه او از هم زبانی شد جدا        بی زبان شد گرچه دارد صد نوا
مولانا
شما هم می توانید نگرش خودتان را ثبت کنید.
 
5 1 vote
Article Rating
اشتراک
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
دیدن همه‌ی دیدگاه‌ها
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x