8 کلید عبور از شکست

 
 

شکست بخشي از راه مي باشد

مهم ترين چيزي که راجع به شکست ها در زندگي بايد بدونيم اينه که شکست بخشي از راهه هر موفقيتيه بسياري از افراد بر اين باور هستند که براي موفق شدن نبايد شکست خورد و بنا براين اين افراد، با اولين شکستي که ميخورن نا اميد ميشن و دست مي کشن.
اگر به جهان و قوانينش که ما نيز بخشي از آن هستيم توجه کنيد، خواهيد ديد که براي رسيدن به هر مقصدي، شما با پستي ها و بلندي ها مواجه خواهطد شد و يا چالش هايي خواهيد داشت که و با عبور از آنها سرانجا به مقصد خواهيد رسيد.
شکست را به معناي پايان راه تفسير نکنيد، شکست را بخشي از راه تفسير کنيد.فراموش نکنیم هنگامی که آسمان تاریک می شود ستاره ها می درخشند و نمایان می شوند.

شکست نقطه مقابل موفقیت است

شکست نقطه ی مقابل موفقیت است؛اگر شکست نبود چطور می توانستید موفقیت را تشخیص دهید و به سمت آن حرکت کنید؟
در حقیقت شکست محبتیست برای رشد و رسیدن به کمال.انسان خردمند به خوبی می داند که گاهی شکست از موفقیت بالا تر است.
موفقیت های مادی برای مدتی گذرا ارزشمند هستند و موجب احساس شادی در شما می شوند؛اما در پس تلاش برای کسب موفقیت های مادی چیزی عظیم تر نهفته است و آن موفقیت معنوی و غیر مادیست، یعنی کشف و اتصال به خویشتن.
دنیای مادی تمرین و وسیله ای برای رسیدن شما به خویشتن حقیقیتان است و شکست نه تنها شکست نیست بلکه تضادیست و نعمتیست برای آنکه شما به خود حقیقیتان دست پیدا کنید.
پس هرگاه که با تضاد و یا شکستی رو به رو می شوید اتفاقا خوشحال باشید، زیرا در پس هر غروبی بدون شک طلوعی در راه خواهد بود.

هجوم ذهن تحلیلگر بر شما

هنگام مواجه با شکست ذهن تحليلگر به سرعت به سراغ شما مي آيد و شروع به تحليل مي کند. ذهن تحليلگر شروع به ايجاد تصاويري مي کند که با نرسيدن شما به اهدافتان، اتفاق خواهند افتاد. با با اين تصوير حال شما بدتر و بدتر مي شود. اگر ذهن تحليلگر را شناسايي نکنيد، به راحتي مي تواند شما را متوقف کند. زيرا با تحليلات ذهن تحليلگر و تصاوير آن، قطعا احساسات بد در شما ايجاد مي شوند. و احساس، زبان ارتباط با کائنات است. و کائنات نه را نمي فهمد. هر آنچه احساس کنيد را بيشتر و بيشتر در زندگي شما ظاهر مي کند و منجر به شکست هاي بيشتر و احساسات بدتر مي شود.
ايمان مهم ترين و کليدي ترين راه براي رو به رويي با ذهن تحليل گر مي باشد. شما با ايمان و کلامتان مي توانيد ذهن تحليلگر را مهار کنيد. اگر مایلید راجع به ایمان بیشتر بدانید می توانید مقاله ی ایمان را مطالعه فرمایید.

ایمانت رو حفظ کن

همانطور که در کليپ جذب آرزوي 1 توضيح داديم ايمان قلب يک آرزو مي باشد. ايمان تنها امري ذهني نيست. ايمان احساسي در عمق وجود و با تمام وجود مي باشد. به خودتان و پروردگارتان اطمينان داشته باشيد. به زندگي نگاه کنيد. به موجوديتتان نگاه کنيد. زندگي از نگاه ذهن تحليلگر چيزي قابل تفسير و بسيار عادي مي باشد که گويي هميشه بوده و هست.
اما حقيقتا اينطور نيست. زندگي و بودن ما مانند يک معجزه مي باشد که در حال اتفاق افتادن است. ما موجوديت پيدا کرديم و موجوديت ما مي تواند ساده ترين و حقيقي ترين دليل بر حضور خداوند باشد.
اگر ايمان به وجود قدرتی برتر داشته باشيد، قطعا با مسائل و زندگي به گونه ي ديگر و با احساس اطمينان و آرامش برخورد خواهيد کرد و ايمان خواهيد داشت که خداوند در حال پروراندن شماست و هر شکست فرصتي براي تکامل و رسيدن شما به آنچه که مي خواستيد و مي خواهيد هست.
با نگاه به ساز و کار جهان هستي که ما خود بخشي از آن هستيم.در خواهيد يافت، شما بذري هستيد که در عمق تاريکي هاي خاک قرار گرفته ايد و براي جوانه زدن و رشد کردن، نياز داشتيد تا در تاريکي ها قرار بگيريد تا نور را پيدا کنيد.

معجزه ی کلام

کلام شما عصاي دست شماست. براي غلبه بر ذهن تحليلگر به هنگام شکست، از کلامتان استفاده کنيد.
تحليلات ذهن هنگام شکست، به سادگي مسير افکارتان را در دست مي گيرد و تصاويري با بار احساسات منفي را دائما براي شما مرور مي کند و اگر آن ها را کنترل نکنيد، همان هم خواهد شد.
براي مثال : هنگامي که با حفظ ايمان، با کلامتان به خود تلقين مي کنيد که(من مي توانم) تصويري از توانستن و دامنه ای از افکار توانگری در ذهن شما ايجاد مي شود و با تکرار مکرر پر رنگ تر و پر رنگ تر مي شوند؛ تا جايي که سرانجام به تحليلات و تصاوير ذهن، غلبه مي کند. همچنین فرمانروای اصلی یعنی خود حقیقیتان فرمان را در دست می گیرد.

طوفان ناامیدی

هنگام شکست قطعا نا اميد خواهيد شد و اين امري کاملا طبيعيست.
شکست مانند يک طوفان شن مي ماند که شما در آن فرو رفته ايد، شايد قبل از شکست شما هيچ چيزي را غير ممکن نميديديد و هدفتون کاملا روشن و واضح بود.اما به محض شکست خوردن، به واسطه ي احساس بدتان کاملا نااميد شديد و ديگر هدفتان روشن و نمايان نيست.
هدف همان هدف است و کاملا ممکن مي باشد. اما شما در طوفان شن هستيد و براي عبور از آن،ابتدا بايد بپذيريد که اکنون در شکست هستيد و سپس از آن عبور کنيد و به زوودي با ايستادگي و عبور از آن خواهيد ديد که حالتون خوب شده، طوفان را پشت سر گذاشته و هدف دوباره ممکن و نمايان مي شود. شکست یکی از بزرگ ترین معلم ها می باشد؛هنگامی که با آن مواجه می شوید متوجه می شوید که شکست فقط بتی ذهنی بود که مدتها از آن می ترسیدید و این ترستان شما را متوقف کرده است.
و با شکسته شدن این بت ذهنی شما با نیرویی صد ها برابر بیشتر از قبل شروع به حرکت می کنید زیرا دیگر از شکست ها نمی ترسید.

صبر و ایستادگی

آخرين راه و مهم ترين راه براي عبور از اين طوفان شن، صبر و ايستادگيه. صبر و ايستادگي ، يعني در کمال نا اميدي ايمان داشتن و دست نکشيدن و تسليم نشدن.
اکثر افراد زمان شکست تسليم ميشن و تصميم ميگيرن ديگه ادامه ندن و برن سراغ يه راه ديگه؛ در صورتي که تکامل مانند آبي ميماند که هنگام به جوش آمدن از حالتي به حالت ديگري تغيير پيدا مي کند.
اگر رنج حاصل از شکست را تحمل کنيد و صبر و ايستادگي کنيد به تکامل مي رسيد. و سرانجام از آن شکست با بينشي تازه و تکاملي عميق عبور مي کنيد.
به ياد داشته باشيد اين بخشي از راهيست که خودتان انتخاب کرديد.پس بهايش را بپردازيد.

چاله

اگر شخصي هستيد که به خاطر ترس از شکست ريسک نمي کنيد،شک نکنيد، در چاله ي بزرگي هستيد که نه تنها به تکامل نمي رسيد، بلکه سالهاست متوقف شده ايد.
شايد زندگي هرگز تکرار نشود ، از فرصت زندگي و زنده بودنتون استفاده کنيد تا نه تنها به آرزوهايتان برسيد و از مسير لذت ببريد ، بلکه بتوانيد تأثيري در اين جهان بگذاريد.
با ترس از شکست شما هرگز نمي توانيد سير تکامل خود را طي کنيد. هرگز نمي توانيد به قدرت خويشتن بي انتهاي خود دست پيدا کنيد. ترس از شکست يعني توقف محض.
بازي زندگي آنقدر بي نظير و حيرت آور است که ارزش فداي آرزوهاي به جاي دلمان شدن را دارد.
بي باک و بي پروا باشيد. از تمام ذرات وجودتان و تمام لحظات زنده بودنتان استفاده کنيد. فراموش نکنيد که زندگي ا جدي نگيريد. به چشم يک بازي به زندگي نگاه کنيد. بازي لذت بخش است تا زماني که جدي گرفته نشود. از تمام چالش هاي آن مي توان عبور کرد و لذت برد تا زماني که جدي گرفته نشود. اما حسرت است اگر براي ترس از باختن گوشه اي ايستاد و بازي نکرد. بازي کن.وقتت داره تموم ميشه.