Untitled-1
 
 

اتصال به دنیای آگاهی

 
بدون شک انسانی که نا امید است و تمایلی به فعالیت و یا زندگی کردن ندارد، انسانیست که سیمش از دنیای آگاهی قطع شده است.
با قطع شدن سیمِ اتصالمان از دنیای آگاهی، دیر یا زوود گفتگو های من ذهنی بر ما غلبه می کند و تمامی حوزه های زندگیمان را تبدیل به محدودیت و رنج می کنند.
بسیاری از افراد گمان می کنند آگاهی یعنی اطلاعات و شخصی که بیشتر می فهمد و بیشتر مطالعه می کند، انسان آگاهی می باشد. اما این دقیقا یک برداشت نا درست است که منجر به سردرگمی و فرو رفتن در جهل می شود.
آگاهی اطلاعات نیست؛ بلکه اطلاعات فقط ابزاری برای کسب آگاهی هستند. آگاهی میزان هشیاری شما نسبت به لحظه ی حال و مهارت شما در زندگی کردن و بودن است و اطلاعات صرفا ابزاری برای کسب آگاهی هستند نه خودِ آگاهی.
هنگامی که شما از دنیای آگاهی، رهایی و حضور در لحظه فاصله می گیرید، شما به واسطه ی احساس بدتان، دیگر هیچ الهامی دریافت نمی کنید، هیچ ایده ای ندارید و بنا براین میزان خلاقیت شما به صفر می رسد و دیگر هیچ امیدی به ادامه ی زندگی ندارید؛ زیرا شما دیگر قادر به کشف و نگاه به لایتنهی نیستید.
همچنین در بسیاری از کتاب های خود شناسی می خوانید که حال بد، مهم ترین دلیل بروز بیماری های جسمی می باشد که امروزه حتی نتایج بسیاری از تحقیقات های علمی، این موضوع را اثبات می کنند.
همچنین در بسیاری از کتاب های جذب می خوانید که حال بد، مساوی است با جذب بد و از بسیاری از اساتید جذب صد ها بار می شنوید که حالت رو خوب کن. اما سرمنشأ حال بد صرفا افکار بد نیست؛ بلکه ناآگاهی از افکار و اشتباه گرفتن خودتون با افکارتونه. یعنی شما خودتون رو با افکارتون یکی میدونید :(
اینکه ناآگاه بشید طبیعیه؛ اما اینکه در ناآگاهی بمونید غیر طبیعیه و منجر به اتفاقات بدتر و بدتری می شه. انسان آگاه صرفا کسی نیست که بیشتر می فهمه؛ بلکه کسیست که بیشتر مراقبه می کنه و حالش خوبه.
مراقبه هایی مثل : ورزش کردن، رقصیدن، طبیعت گردی، مطالعه ی کتاب های آگاهی بخش، نقاشی، گوش‌دادن به موسیقی و نواختن انواع آلات موسیقی، در واقع هر هنری که توجه شما را برای مدتی از فکر خیال هایتان برگیرد و به حالتان را خوب کند و سبب اتصال شما به خلاقیتتان بشود.
به زوودی در مقاله های بعدی راجع به روش های اتصال به دنیای آگاهی مقاله های بیشتری رو ارائه خواهیم داد. همچنین باعث افتخار است اگر شما هم به ما بگویید که شما از چه روشی برای اتصال به دنیای اگاهی و حضور در لحظه استفاده می کنید؟
forgive

محصوال پیشنهادی

یکی از مهم ترین موانع بر سر راه اتصال به دنیای آگاهی، نبخشیدن خودمان و دیگران است. این محصول شما را برای بخشش خودتان و دیگران یاری می کند.
محتوا : کلیپ انیمیشنی
صدا گذار : مژده هاشمخانی
قیمت : 20 هزار تومان
مدت زمان : 13 دقیقه
ورود به صفحه محصول ...دیگر مقاله ها

0 0 votes
Article Rating
اشتراک
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
دیدن همه‌ی دیدگاه‌ها
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x