بخواهید تا به شما داده شود

 
 
 

بخواهید تا به شما داده شود


نام کتاب : بخواهید تا به شما داده شود
نویسنده : استر هیکس
مترجم : مهدی نکوئی
کتاب بخواهید و به شما داده می‌شود نوشته‌ی استر هیکس و جری هیکس اولین بار در سال 2004 منتشر شد. این کتاب در دسته‌ی کتاب‌های روانشناسی موفقیت قرار دارد و مناسب گروه سنی بزرگ‌سال است. نویسندگان در این کتاب راهکارهایی را می‌آموزند تا مخاطب بداند باید چه کند تا خواسته‌های او برآورده شود. در مرحله اول نویسندگان احساس مخاطب را به عنوان کلیدی‌ترین و مهم‌ترین عامل شناسایی می‌کنند و از مخاطب می‌خواهند که حواس خود را جلب آن کند که بداند در هر لحظه چه وضعیتی دارد. در حقیقت آنچه استر و جری هیکس تلاش می‌کنند که بگویند این است که همیشه نباید همه چیز در وضعیت مطلوب ما باشد تا احساس خوشایندی داشته باشیم.
کتاب حاضر دارای دو بخش با عناوین «مسائلی که ما از آن‌ها آگاهیم، چیزهایی که شاید فراموش کرده باشید و مهم است که یادتان آوریم» و بخش دوم «فرآیندهایی که کمک می‌کنند چیزی را که حالا به یاد آورده‌اید، به دست بیاورید». در بخش اول نویسندگان در بستر مطالبی 22گانه تاثیر احساس و مدیریت احساس را بررسی می‌کنند و وارد جزییاتی می‌شوند که در نهایت به خواننده می‌گوید در هر بازه زمانی احساسی باید چطور عمل کنند. در بخش دوم هم نویسندگان از فرآیندی که باعث تولید ارتعاش و تفاوت در زندگی می‌شوند صحبت می‌کنند. اگر می‌خواهید بدانید چطور می‌توان با قانون جذب به هر آنچه می‌خواهید برسید این کتاب برای شماست.
انتشارات البرز کتاب بخواهید و به شما داده می‌شود را با ترجمه‌ی مهدی نکوئی عرضه کرده و در اختیار علاقه‌مندان قرارداده است. تعداد صفحات نسخه‌ی چاپی کتاب 460 صفحه است که با مطالعه‌ی روزانه 20 دقیقه می‌توانید این کتاب را در 23 روز بخوانید. کتاب بخواهید و به شما داده می‌شود حجم متناسبی دارد و برای افرادی که قصد دارند کتابی مفید با موضوع روانشناسی موفقیت بخوانند گزینه خوبی خواهد بود.


درباره نویسندهااستر هیکس، نویسنده و سخنران انگیزشی اهل آمریکاست. او در ماه مارس سال 1948 متولد شد. هیکس نویسنده‌ی کتاب‌های انگیزشی و راه و رسم زندگی است. هیکس اغلب کتاب‌هایش را با همکاری «جری هیکس»، همسرش نگاشته است. برخی از عناوین آثار آن‌ها عبارت‌اند از «بخواهید و به شما داده می‌شود، آموزه‌های آبراهام» و «بازی برنده‌ها، برنده‌ها برد می‌خواهند و بازنده‌ها نباختن». کتاب‌های هیکس هم سال‌هاست که الهام‌بخش بسیاری از مردم جهان بوده است. او کتاب چگونه بخواهید چگونه برسید را با همکاری وین دایر به نگارش درآورده است.

بخشی از کتاب


ما را آبراهام می‌نامند و از بُعد غیرفیزیکی با شما حرف می‌زنیم. البته این را باید بدانید که شما هم از بُعد غیرفیزیکی آمده‌اید؛ پس ما فرق زیادی با هم نداریم. دنیای فیزیکی شما تصویری از بُعد غیرفیزیکی ست. درواقع، شما و دنیای فیزیکی‌تان امتداد و دنباله‌ی منبع انرژی غیرفیزیکی هستید.
در این قلمرو غیرفیزیکی ما از کلمات استفاده نمی‌کنیم؛ چون به زبان احتیاج نداریم. ما زبانی برای حرف زدن و گوشی برای شنیدن هم نداریم؛ هرچند به صورت کامل با دیگران ارتباط برقرار می‌کنیم. زبان غیرفیزیکی مان، ارتعاش است و جوامع یا خانواده‌های غیرفیزیکی مان، به شکل فکر و نیت هستند. در واقع، ما با ساطع کردن ارتعاش، تجلی پیدا می‌کنیم و با کسانی که شبیه ما هستند، یکی می‌شویم.
آبراهام خانواده‌ای از موجودات غیرفیزیکی ست که توسط نیت قدرتمندمان به صورت طبیعی گردهم آورده شده‌اند تا به شما، یعنی امتدادها و دنباله‌های فیزیکی‌مان، قوانین جهانی که همه‌چیز را اداره می‌کند، یادآور شود. قصدمان این است به شما یادآوری کنیم امتداد منبع انرژی‌ای هستید که خوشبخت و دوست‌داشتنی‌تان می‌کند؛ و این‌که به این واقعیت زمانی مکانی فیزیکی آمده‌اید تا شادمانه زندگی کنید.
همه‌ی کسانی که به صورت فیزیکی هستند، همزادهای غیرفیزیکی دارند. استثنایی در کار نیست. همه‌ی کسانی که به صورت فیزیکی هستند، به دورنمای وسیع‌تری دسترسی دارند که غیرفیزیکی ست. ولی اغلب موجودات فیزیکی از طرف ماهیت فیزیکی سیاره‌تان منحرف می‌شوند. چون الگوهای قدرتمندی از مقاومت به وجود آورده‌اید که مانع از ارتباط سالم با منابع انرژی‌تان می‌شود. قصد ما کمک به آن‌هایی ست که خواهان بازیافتن این ارتباط هستند.
هرچند همه‌ی انسان‌های فیزیکی به ارتباط سالم غیرفیزیکی دسترسی دارند؛ ولی اغلب شان به آن آگاه نیستند و اغلب حتی وقتی شما مطلع هستید که این موضوع، امکان‌پذیر است، به فکرهایی خو پیدا کرده‌اید که در برابر توانایی‌تان برای ارتباط آگاهانه، مقاومت می‌کنند.
به هر حال در موارد خاص، یک کانال ارتباطی سالم و واضح باز می‌شود و ما می‌توانیم درک مان را به صورت ارتعاش به کسانی که آن را به وضوح دریافت و ترجمه می‌کنند، انتقال دهیم؛ و این اتفاقی ست که از طریق استر می‌افتد. ما دانش‌‎مان را، مرتعشانه، به صورتی ارائه می‌دهیم که شبیه به سیگنال‌های رادیویی ست و استر آن ارتعاشات را می‌گیرد و به کلمات فیزیکی معادل ترجمه می‌کند. در هر صورت، از این طریق و در این زمان، واژگان فیزیکی کافی برای انتقال رضایت و لذتمان از این توانایی دادنِ دانشمان به شما وجود ندارد.
آن‌چه در بالا خواندید بررسی و نقد کتاب بخواهید و به شما داده می‌شود اثر استر هیکس، جری هیکس بود. دانلود این اثر در همین صفحه امکان‌پذیر است. برای مطالعه‌ی دیگر کتاب‌ها در زمینه‌ی روانشناسی موفقیت می‌توانید به قسمت کتابخانه مراجعه و کتاب‌های این موضوع را یکجا مشاهده کنید.


دانلود فایل کتاب به صورت Pdf

 
قسمت اول تا پنجم
 

 
قسمت ششم تا دهم
 

 
قسمت یازدهم تا پانزدهم
 

 
قسمت شانزدهم تا بیست و یکم
 

 
قسمت بیست و دوم تا بیست و ششم
 

 
قسمت بیست و هفتم تا سی‌ام
 

 
قسمت سی و یکم تا سی و پنجم
 

 
قسمت سی و ششم تا چهل و دوم
 
دانلود همه‌ی قسمت‌های فایل صوتی